Zobacz temat
 Drukuj temat
Praca na etacie i działalnośc gospodarcza a urlop macierzyński
123miroslaw4
Napisałem do Pani Tarasiewicz , szefowej
Stowarzyszenie Współpracy Kobiet
NEWW Polska (NP)
z którą roz\mawiałem tez telefonicznie .Przedstawiłem jej w skrócie o co nam chodzi. ZObaczymy.
Stowarzyszenie Współpracy Kobiet
NEWW Polska (NP)

W imieniu kilkudziesięciu tysięcy kobiet polskich pokrzywdzonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, zwracamy się z prośbą o poparcie i pomoc w naszej walce o umorzenie domniemanych naszych zaległościach w składkach na ubezpieczenie społeczne za lata 1999 do 2008.
My, kobiety w latach 1999 do 2008 pracując na etacie prowadziłyśmy równolegle działalność gospodarczą w różnym zakresie. W tym czasie rodziłyśmy dzieci i z tego powodu korzystałyśmy z urlopu macierzyńskiego i wychowawczego. Dziś po wielu latach ZUS przypomniał sobie , że z tytułu prowadzonej działalności powinnyśmy opłacać składkę na ubezpieczenie społeczne, mimo wielu przesłanek jednoznacznie wskazujących , że podlegamy jedynie ubezpieczeniom z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego
W celu zjednoczenia swych działań wobec bezpodstawnych roszczeń ZUS-u, utworzyłyśmy forum pn : www.zlikwidujzus.com. Okazało się wówczas, iż nasze indywidualne sprawy nie są odosobnionym przypadkami oraz , że roszczenia wysuwane przez ZUS dotyczą kilkudziesięciu tysięcy kobiet.
ZUS egzekwując swe roszczenia , poza drogą działań administracyjnych, wywiera niejednokrotnie na nieświadome skali problemu kobiety nieformalne naciski, uciekając się niejednokrotnie do metod który nie można inaczej odebrać jak szantaż lub zastraszanie. Przejawia się to tym, że kobiety które zgłaszają się do jednostek ZUS ( na wezwania tej instytucji )na terenie kraju, są nierzetelnie informowane o możliwości przebiegu proceduralnego postępowania w ich sprawach. Mówi się im, że jeżeli złożą korekty /zgłoszenia do objęcia ubezpieczeniom społecznym za ten okres , to wówczas umorzone zostaną odsetki ( jest to z gruntu fałszywe stwierdzenie wprowadzające kobiety w błąd) .Jeżeli nie dokonają takich korekt, to będą spłacać należności z odsetkami ( niejednokrotnie przewyższające kwoty główne).Są to niedopuszczalne formy nacisku na psychikę tych kobiet zdesperowanych otrzymaną z ZUS informacją o tym , że zalegają ze składkami! Spotykamy się do dziś z tym, że pracownicy ZUS wprowadzają w błąd kobiety które zwracają się do tej instytucji z pytaniem o należne składki jakie winny uiszczać w związku z przechodzeniem na urlop macierzyński, ze stosunku pracy, prowadząc jednocześnie działalność gospodarczą.
Nasza aktywnością doprowadziłyśmy do tego, iż problem z naszymi, domniemanymi zaległościami wobec ZUS-u znalazł poparcie niektórych wpływowych osób, oraz niektórych mediów. Nasze przedstawicielki brały udział w posiedzeniach sejmowej i senackiej komisji polityki społecznej i rodziny, w dniu 22.01.09 oraz 27.01.09. Generalnie poza wyrażonym zrozumieniem naszego problemu , oraz świadomością jego skali zauważamy , że rozstrzygnięcie nie zmierza w całkiem pozytywnym dla nas kierunku. Dostrzegamy też niejakie wyciszenie i niechęć mediów do nagłaśniania problemu oraz jego skali. Wiele artykułów prasowych, już w samym tytule stwierdza niejako, że zalegamy ze składkami, że ZUS umorzy zaległe składki. Otóż tak nie jest. My NIE POSIADAMY ZALEGŁYCH SKŁADEK!
Z samej ustawy z 1999 o Systemie Ubezpieczeń Społecznych , nie wynika jednoznacznie że przy zbiegu ubezpieczeń , matki powinny płacić składkę na ubezpieczenie społeczne. Sam ZUS o tym nie wiedział. Dopiero po wielu latach doszedł do wniosku , że jednak powinny płacić. Jeden z artykułów prasowych w swym tytule stwierdził, że ZUS wyhodował sobie odsetki! I tak chyba jest! Czy zrobił to świadomie czy nie ,nie to jest teraz istotne. Ale jesteśmy przekonane, że cały problem jest wynikiem źle postanowionego prawa w tym zakresie. Jeżeli ktoś popełnił błąd to na pewno nie My. Ale to My za te błędy mamy ponieść teraz karę, płacąc ogromne niejednokrotnie kwoty które doprowadzą nas i nasze rodziny do ruiny finansowej i moralnej!
Aktualnie przygotowano dwa projekty nowelizacji ustawy os systemie ubezpieczeń społecznych. Pierwszy , projekt PiS jest zgodny z naszymi oczekiwaniami, aczkolwiek ogranicza lata które będą ewentualnie podlegać umorzeniu do 2006 r ( my postulujemy okres lat 1999 do 2008r). Nie rozgranicza on też matki na te które korzystały( będą korzystać) li tylko z urlopu/zasiłku macierzyńskiego, oraz te na urlopach wychowawczych. Z kolei projekt rządowy( przygotowywany niejako r na kolanie), dzieli matki w powyższy sposób i jest generalnie nie do przyjęcia przez nas. Widzimy w nim próbę poprawienia, a nie naprawienia błędów jakie zawiera obowiązująca ustawa o SUS.
Z uwagi na fakt, iż nasze działania oparte są o spontaniczne działania realizowane poprzez istniejące forum internetowe pn zlikwidujzus( www.zlikwidujzs.com), szukamy ciągle organizacji, stowarzyszenia kobiecego które wesprze nasze poczynania. Z przykrością musimy stwierdzić, iż dotychczasowe niby poparcie Fundacji rFeminotekar1;, oraz rMAMAr1;, okazało się bańką mydlaną, z uwagi na ich domniemane zastrzeżenia co do faktu, że naszą sprawę popiera J.Korwin Mikke, oraz inne osoby z którymi organizacje te nie chcą być kojarzone. My to rozumiemy, ale my nie angażujemy się w jakiekolwiek poparcie dla partii i organizacji politycznych. Mimo, że poglądy tych osób nam również mogą nie odpowiadać , to nie przeszkadza nam to, że w jakiś sposób utożsamiają się z nami w sporze z ZUS. Jako kobiety r11; matki tym bardziej jesteśmy tym faktem zawiedzione. Uważałyśmy, że organizacja walcząca o prawa kobiet jest tym czego szukałyśmy. Tak się jednak nie okazało. Pomijając już ten aspekt sprawy , nie do końca wiemy na co ze strony Stowarzyszenia Współpracy Kobiet, NEWW Polska (NP) możemy liczyć. Z uwagi na fakt, iż w dniu 20.02.2009 realizujemy od dawna zapowiedzianą manifestację / pikietę po Sejmem, czynimy teraz przygotowania do niej. Reasumując liczymy na jakąkolwiek pomoc i wsparcie( nagłośnienie sprawy, zwrócenie się do mediów o ich obecność (?) oraz o ewentualne uczestnictwo w manifestacji jaką zaplanowaliśmy.

Z poważaniem

W imieniu pokrzywdzonych matek

elaiwona
Jestem w domu po pracy. Co mam robić? Przyślijcie konkretnie polecenia , bo się zgubiłam. Mogę słać priorytety, czy co tam trzeba . Czekam tu i na PW. Znaczki tez kupię.

elas
Ledwie znikłam na chwilę (HIHI-byłam z Listami do podpisów u dyrektorów szkół)a tu takie zmiamy.
Chwilę ochłonę .Odbiorę dzieciaki ze Swietlicy,dostana kolejny film do oglądania i działam.

elas
Moje wszystkie pisarki i ci ,którzy zadeklarowali pomoc finansowa .
Według wstępnych deklaracji kasa powinna byc na rozesłanie.Ci,którzy juz wypisali koperty wydrukowali niech wysyłaja piorytetem,ja rano jedna partia wysłałam poleconymi(52 szt A-C) resztą roześlę piorytetem-będe wiedziała,jak pisze tajga,ze ktoś położył to na biurku.

Przygotuje piorytety ,polecone do przewodniczacych klubów poselskich,
poniewaz bylam na komisji sejmowej i wszyscy ponoć mi tak współczuli a Pani Minister Fetak tak zyczliwie patrzyła a moja sprawa jest głośna bo :matka siodemki dzieci,bo mam zaświadczenie o niezaleganiu a zus odmówił mi odstąpienia od niesłusznych należnośc i jeszcze złożyłam skargę na zus do sądu- sama wysle im petycje w naszym imieniu.
Proponuję byto zrobiły jeszcze dwie osoby.

Biegnę po dzieci . Nakarmie głodne dziobki i do Was wracam.
Edytowane przez elas dnia 13-02-2009 14:30

topekraj
Dziewczyny! w poniedziałek chcę listem poleconym wysłać do Zusu odwołanie-czy mam to zrobić w jednym egzemplarzu?
Do drugiego swojego dopnę potwierdzenie wysłania- tak abym miała potwierdzenie.
Czy tak?

elas
Prezydium Sejmu (marszałek i wicemarszałkowie)
Marszałek Sejmu Komorowski(????)
Wicemarszałkowie Sejmu od 6 XI 2007
Stefan Niesiołowski (Platforma Obywatelska)
Krzysztof Putra (Prawo i Sprawiedliwość)
Jerzy Szmajdziński (Klub Poselski Lewica, SLD)
Jarosław Kalinowski (Polskie Stronnictwo Ludowe)

Kluby parlamentarne :
Przewodniczący Klubów Parlamentarnych
Platforma Obywatelska r11; Zbigniew Chlebowski
Prawo i Sprawiedliwość r11; Przemysław Gosiewski
Lewica r11; Wojciech Olejniczak (tu należy poprawić ,chyba sie zdeklasyfikował -poszukam to podam)
Polskie Stronnictwo Ludowe r11; Stanisław Żelichowski

Do tych panów należy wysłać listy polecone ,piorytetem-ettka to Twoje zadanieSzeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiech(wyślę rowniez ja i tajga)-potwierdźcie!A swoją drogą dlaczego sami faceci są przewodniczacymi?)

elas
Dziękuje :Małgosi,e2006,tajdze(ale fajosko brzmi),amee,elaiwonie .
Robota rozdzielona i myśle ,ze do wieczora będzie zrobiona (noc przysługuje naszym męzom, mój niestety wyjechał szukac pracy-stąd moja nocna obecność na forum).
Posłowie w/g alfabetu podzieleni.
Edytowane przez elas dnia 13-02-2009 16:47

dorota
Dziewczyny przypominam !!!!!!!!
Zalecenia Moniki !!!!!:

1. do posłów wystarczą maile z potwierdzeniem odbioru
2. listy pocztą przede wszystkim do szefów Klubów Parlamentarnych
3. petycja do p. Fedak i koniecznie przypomnienie, że obiecała spotkanie z nami
4. koniecznie petycja do min. finansów, do min. Radziszewskiej.

Posłowie e maile!!!!!!

i jeszcze do Mirka w sprawie pisma do fundacji - jest ok , tylko jak możesz jeszcze to zmień sformułowanie o utworzeniu przez Nas www.zlikwidujzus.com, na coś w rodzaju że jesteśmy tu gościnnie, aby nie było znowu jakiś nieporozumień Z przymrużeniem oka
Edytowane przez dorota dnia 13-02-2009 16:58

tajga
elas napisał/a:
Prezydium Sejmu (marszałek i wicemarszałkowie)
Marszałek Sejmu Komorowski(????)
Wicemarszałkowie Sejmu od 6 XI 2007
Stefan Niesiołowski (Platforma Obywatelska)
Krzysztof Putra (Prawo i Sprawiedliwość)
Jerzy Szmajdziński (Klub Poselski Lewica, SLD)
Jarosław Kalinowski (Polskie Stronnictwo Ludowe)

Kluby parlamentarne :
Przewodniczący Klubów Parlamentarnych
Platforma Obywatelska r11; Zbigniew Chlebowski
Prawo i Sprawiedliwość r11; Przemysław Gosiewski
Lewica r11; Wojciech Olejniczak (tu należy poprawić ,chyba sie zdeklasyfikował -poszukam to podam)
Polskie Stronnictwo Ludowe r11; Stanisław Żelichowski

Do tych panów należy wysłać listy polecone ,piorytetem-ettka to Twoje zadanieSzeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiech(wyślę rowniez ja i tajga)-potwierdźcie!A swoją drogą dlaczego sami faceci są przewodniczacymi?)

POTWIERDZAM! I zgłaszam fakt wysłania 60 listów do posłów L -N.

Malgosia
Zanim przyszło sprostowanie od Moniki wysłałam już listy do Posłanek od G do J. Do męskiej reszty posłów maile wysłane. Co można zrobić jeszcze - czekam na instrukcje.

tajga
Małgosiu! Myslę, że to nic strasznego! Taki materialny list do trzymania w ręku bardziej przemawia do ludzi niz wirtualny mail! Ja tez wysłałam listy - w pełni swiadomie! I wysle jeszcze do szefów klubów Parlamentarnychm, ale juz polecone, żeby dostac odpowiedź! Ty też?

dorota
Dziewczyny to, że część listów jest już wysłana pocztą to nie szkodzi kosztami się podzielimy. Proszę Was o jedno załóżcie oddzielny wątek z informacjami,
która gdzie wysłała e maile, petycje itp, żeby się nie dublować albo żeby kogoś nie pominąć,

elaiwona
ad Kasisko75
Piszesz na "W"-uSzeroki uśmiech
Odpowiedz,proszęZ przymrużeniem oka

elas
Według mojego liczenia wszyscy posłowie zostali obdzieleni.
I tak: literki: A-F" elas
G-J "Małgosia
K" elaiwona
L-N"tajga
O-R"e2006
S-U"amee
W "sprzedała "(ale jej się udalo)Szeroki uśmiechelaiwona -kupiła Kassisko75
Z,Ż moze zrobi ettka lub JjMP.(CZEKAM NA POTWIERDZENIE)
tajga,ettka plus elas wysyłamy pisma do szefów klubow poselskich i przezacnie nam panujących ministrów(tych od kasy)
marszałkow i wice marszałkow.
kogo pominęłam,DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM-
O WYDANEJ KASIE POINFORMUJEMY PO WSPOLNYCH PRZELICZENIACH I TYM CO DOCIERA

dorota
Kawał dobrej roboty, jesteście WIELKIE !!!!
Rozumiem , że P.Fedak będzie miała czas na przygotowanie się do spotkania z Nami i nie znajdzie następnej wymówkiZ przymrużeniem oka

JjMP
Zrobiłam Z i Ż Uśmiech
Edytowane przez JjMP dnia 13-02-2009 19:43

akara
Witam!!!Sąd Ubezp. Społecznych w Szczecinie rozpatrywał moją sprawę.Dzisiaj właśnie zostałam wyprowadzona z błędu przez panią sędzinę. Przedstawiłam dowody typu Decyzja ZUS o niepłaceniu składek z pażdziernika 1998r.. zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek składek ZUS z 09.2007 wszystkie korzystne orzeczenia SN, ale wszystko na nic; Płakać i płacić za macierzynski i wychowawczy 2001-2003r.Sądu nie interesuje decyzja ZUS, która do dnia dzisiejszego nie została cofnięta, zaświadczenie o niezaleganiu to też tylko taki sobie świstek, który dostałam bo taki chciałam mieć.Po ogłoszeniu wyroku sędzina miała do mnie pretensje, że traktujemy ZUS jak potwora, a wg. niej tak nie jest, bo jest to porządna instytucja.Wyynajęłam prawnika i złożyliśmy wniosek o uzasadnienie wyroku. Nie poddam się!!! Walczę do końca!!!

elas
Pozwalam sobie wkleić fragmenyt z mojego PW (pisze elaiwona):
Temat RE: Instrukcja
"Się biorę za literki od K według instrukcji. Czy aż do w-u , tak ? "
odpisuję:-
"nie-ponieważ wyskoczyła nan literka K z szeregu ,jest,ze tak powiem do obrobienia sama.druga literka to "W" zrozumiano??"
na forum doczytałam ,ze elaiwona cieszy sie ,ze pisze tylko "K" i ze "W" jest wolne do wzięcia, wiec ją przywoluje do porzadku słowami:
"Moje słoneczko nic z Twojej radości,była przedwczesna "W"-to też Twoja literka przydziałowa!!!!!!"
Na to spryciara odpisuje:
"HE, HE, HE!!! NIECHCĄCY "SPRZEDAŁAM" TE LITERKĘ !!! JESZCZE SPRAWDZĘ, ALE KASISKO75 SIĘ UPOMNIAŁA. TO CO JEJ MIAŁAM ŻAŁOWAĆ JEDNEJ LITERKI "

mój brzuch jeszcz sie trzęsie ze śmiechu.Pozdrawiam wszystkich czytajacych.

elaiwona
ad elas
Dziękuję! Szeroki uśmiech Dobrze nam zrobi drobny kabarecik Szeroki uśmiech. Ja w ogóle jestem z gatunku śmieszek, więc miło mi , że taki przerywnik nam się tu zdarzyłZ przymrużeniem oka.

A teraz: co dalej mamy robić, skoro alfabet nam wyczerpał? Jakie dalsze ustalenia?

tajga
Lista zgłoszonych do: "Manifestacja pod Sejmem" 20 luty 2009r.

ORGANIZATOR - KRZYSZTOF WOJTOWICZ

Porządkowy: 1. tajga
2. e2006
3. 12miroslaw3
4. bela
5. AnetandAndy
6 AGUTI
7. Gaspra

1. e2006/Ewa-Mysłowice-Śląskie
2. tajga/Opolskie
3. klaudia2007/Poznań
4. saag/ok.Radomia