Zobacz temat
 Drukuj temat
Praca na etacie i działalnośc gospodarcza a urlop macierzyński
ewa13
Poczekamy, zobaczymy co tam "wysmażono" w Senacie.
Potem przejdziemy do konkretów.

Czyli tak, aby schłodzić forum plan:
- czekamy na wyniki głosowania w senacie
- pełna mobilizacja forum (wszyscy muszą być aktywni)
- nie zapominamy o Stowarzyszeniu (maile wysłane?)
- uśpieni forumowicze muszą wziąc udział w pracach w necie i w realu (jeśli terminy manifestacji pod sądami pokryją sie z terminami sejmowymi) te 10-12 osob z listy nie rozwoi się.
- po wiadomościach z senatu pióra w ruch i znowu mailowanie
- i teraz to nie przelewki - opracowujemy plan B (ja juz mam- czeka sobie spokojnie, ale wszelka inicjatywa mile widziana) - czułam, że sknocą ustawę - nie wytrzymaja. Coż za brak instynktu samozachowawczego.
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili." - Edmund Burke

ewa13
Poczekamy, zobaczymy co tam "wysmażono" w Senacie.
Potem przejdziemy do konkretów.

[color=red]Czyli tak, aby schłodzić forum plan:
- czekamy na wyniki głosowania w senacie
- pełna mobilizacja forum (wszyscy muszą być aktywni)
- nie zapominamy o Stowarzyszeniu (maile wysłane?)
- uśpieni forumowicze muszą wziąc udział w pracach w necie i w realu (jeśli terminy manifestacji pod sądami pokryją sie z terminami sejmowymi) te 10-12 osob z listy nie rozwoi się.
- po wiadomościach z senatu pióra w ruch i znowu mailowanie
- i teraz to nie przelewki - opracowujemy plan B (ja juz mam- czeka sobie spokojnie, ale wszelka inicjatywa mile widziana) - czułam, że sknocą ustawę - nie wytrzymaja. Coż za brak instynktu samozachowawczego.
[/color]
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili." - Edmund Burke

elas
Ogłosili wszem i wobec projekt abolicji-uśpili ludzi,bo czego te kobiety jeszcze sie domagają !!!A teraz robią swoje.
Wierze i jestem pewna,ze stać nas na kolejny tym razem RYK OSTRZEGAWCZY.

AGUTI
Dziewczyny nie damy się....
zamęczymy ich ... Małgoś...Ewa.. i wszyscy inni... teraz się nas nie pozbędą ...pisma,listy, maile (zmobilizuje wszystkich moich znajomych ponownie)...wizyty... w sejmie ...senacie do skutku... no i plan B ..Ewy

e2006
[color=red]Jest druk 528Z
http://www.senat.gov.pl/k7/dok/dr/500/528z.pdf[/color]
Edytowane przez e2006 dnia 20-04-2009 22:21
"Dla urzędnika utrata stanowiska jest tym samym, czym dla władcy utrata państwa" Mencjusz

akajam
no i co dalej ??????????? senat odrzucił i co teraz?

akajam
niedługo dzień matki -no toSmutek fajny prezent nam zrobiliZłość nienawidzę polityków!!!!!!!!!!

michal
musiałem wyjść i nie wiem co sie dalej działo , czy ktoś widział to na żywo po 22
czy było głosowanie, czy odrzucono projekt, czy przegłosowano jakieś poprawki ???
kto to widział i napisze?
wyrok 3 lata

dorota
włączyłam kompa, nareszcie wolna chwila i co widzę !!!!!!!!!!!!
słów mi brak, to chyba jakiś żart ?????

Nie ma rzeczy niemożliwych!!!, są tylko takie, których nie potrafimy jeszcze robić !!!

tajga
Czy ktoś może powiedzieć po ludzku co zmienił SENAT? Czytałam sprawozdanie ale nie umiem tego poskładać!

Krystyna Malec
Stanowisko Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu
Myślałem, że tym razem po przegłosowaniu w Sejmie, ci w senacie nie będą już robili głupstw. Okazało się jednak, że to stara gierka naszych partii politycznych dotowanych milionami zł. Najpierw naobiecywać uchwalić a potem odmówili inni. A to żadni inni tylko te same darmozjady. To za te miliony robią z Was, nas i wielu innych wariatów. Okazali wyjątkową butę i cwaniactwo. Ale tacy sami są prokuratorzy, sędziowie i wiele innych pseudo funkcjonariuszy publicznych. Dopóki całe nasze społeczeństwo nie weźmie się za kłamców polityków, i nie najedzie na Warszawę, razem tak długo oni będą nas mieli za idiotów których można wykiwać. Wg nas przyszedł moment na miasteczko pod Sejmem i Senatem. oraz pikiety pod biurami posłów i senatorów. Nie dajcie się nabrać, że posłowie mieli inne intencje. To był jak się okazuje z góry przygotowany plan. Uchwalić, wyciszyć i odebrać. Popatrzcie co z polską sprawiedliwością. Jak zaczęły się tworzyć stowarzyszenia nie sterowane z ministerstwa, to Minister Sprawiedliwości natychmiast powołał sieć stowarzyszeń przeciw przemocy z pieniążkami, biurami itp. Obecnie stworzył radę doradczą z telewizyjną Matią Anną Wesołowską, prokuratorami, sędziami, adwokatami, profesorami i jednym także dotowanym stowarzyszeniem. To mistrzowie manipulacji. Szkoda krzyczeć że na nich nie zagłosujecie. Oni i tak się tym nie przejmują. Trzeba ich zmienić coraz większymi manifestacjami. Posłowie , Senatorowie oraz urzędnicy zaczynają myśleć dopiero wtedy, kiedy mogą zostać pozbawieni funkcji. Tak zamo jak za komuny.
I jeszcze jedno; prosimy o zalogowanie Jerzego Jachnika. Od kilku dni ma potwierdzenie nicka i hasła ale system go nie przyjmuje.

ewa13
Pani Krystyna Malec ma rację. To o czym uprzednio sygnalizowałam i dałam wyraz swoim obawom - stało się. Zostaliśmy zmanipulowani. Zabawa w "dobrego" posła i "zły" rząd zaczęłą się w czasie obrad Komisji.
Teraz rząd wymyślił nową rewelację http://biznes.onet.pl/0,1955723,wiadomosci.html

Oczywiście manifestacje przed Sejmem i Sądami są konieczne, aby uzmysłowić przedewszystkim społeczeństwu w jakim państwie żyją.
Elitom władz to niczego nie udowodni i nic ich nie nauczy. Mają nas za kuriozalnych idealistów (uczciwi, prawdomówni, praworządni). Dopóki nasz ruch nie zostanie zformalizowany i nie zjednoczymy się z innymi organizacjami walczącymi z bezprawiem, będziemy traktowani tak jak do tej pory. Czyli brawka dla naiwnych kobietw Sejmie dla picu, a potem zakulisowe działania. Chba już mamy dość maniupulacji. Rządzący tym krajem liczą, że sprawa ucichnie, a oni i tak dalej bedą siedzieć na ciepłych posadkach i tworzyć ułomne ustawodawstwo. Nic bardziej mylnego.
Koleżanki i koledzy, już ktoś w niedalekiej przeszłości przeliczył się w swoich rachubach co do "małego" ruchu społecznego. Mamy poparcie Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu, są i będą również inne oraganizacje. Jest nas wielu.
Są wśród nas osoby, którym nie jest obojętna sprawiedliwość.
Nie bójmy się zrobić tego pierwszego kroku, aby potem nasze dzieci nie wstydziły się, że zmarnowaliśmy szansę, aby nasz ruch "dopomógł" zrozumieć elitom swój bład, tak jak wielu z mojego pokolenia wstydzi się tego co zrobiono z ideą Solidarności.

Krystyna Malec
Potrzebne osoby na pikietę w dniu 4.05.2009 r. godz. 9 w Gadńsku, Szcecinie i Baiałymstoku[color=red][/color] PILNE.

MonikaW
Prosiłam dzisiaj p.poseł, by zapytała w swoim biurze prawnym, co oznaczają dla nas te zmiany. Próbowałam sama rozgryźć obydwa teksty (sejmowy i senacki), ale nie dałam rady.
Osoby, które maja kontakty z senatorami: dzwońcie i pytajcie o co chodzi!
Nie ma czasu na zwłokę, bo to za moment wróci do komisji sejmowej i musimy byc juz wtedy przygotowani!

ewa13
[color=red]Poprawka 3, 4,5,6 - umorzenie za okres urlopu macierzyńskiego (nal. gł plus ods) , umorzenie tylko odsetek za urlop wychowawczy. tak to odczytałam. Zródło- stenogram z obrad senatu str 37.[/color]

ewelka
DRUK NR 528Z
podzielono urlop macierzyński i wychowawczy i za macierzyński umorzenie a za wychowawczy "...ZUS umarza w całości lub w części należności z tytułu niepłaconych składek ....." a co to oznacza w praktyce to raczej chyba nikt nie wie. Dalej w pkt. 2 jest zapis o odsetakch, że ulegają umorzeniu. Więc wnioskuje że pkt 1 dotyczy nalezności głównej bez odsetek i opłaty prolongacyjnej. Ale daje ZUS dużą swobodę w umarzaniu całość lub część a jaka ta część będzie zadecyduje sam ZUS. Jak sie myle to wyprowadźcie mnie z błędu. W każdym razie projekt był w komisji kilka razy i dopiero ostatnim razem wczoraj w nocy wprowadzono poprawki. Co zrobi Sejm nie jest juz takie oczywiste.

ewelka
Kto będzie wiedział kiedy projekt trafi do komisji i pod obrady Sejmu niech da znać. Trzeba się zastanowić co robic dalej, ale mam wrażenie że jedynym skutecznym sposobem na to aby nas wysłuchali jest sposób górników i hutników - kamienie, łańcuchy, palone opony itp. W naszej DEMOKRACJI skutkują tylko NIEDEMOKRATYCZNE standardy postępowania

e2006
Z informacji, który uzyskałam wynika, że macierzyński pozostaje bez zmian, niestety są zmiany dotyczące urlopu wychowawczego.

Z tego co usłyszałam i przeczytałam wynika jakiś chory układ w odniesieniu do urlopu wychowawczego.

Kobietom, które nie wpłaciły - składki zostana umorzone, a tym które wpłaciły nie zostaną zwrócone - dostaną zwrot tylko odsetek !!!

[color=red]Co to jest ???[/color]

[color=red]PO PROSTU NIE CHCĄ ZWRÓCIĆ ZAGRABIONYCH POD PRZYMUSEM PIENIĘDZY - NAZYWAJĄC TO SZUMNIE WPŁACONYMI SKŁADKAMI - NIE DODAJĄC ŻE WPŁACONYMI POD GROŻBĄ SZANTAŻU I WYMUSZENIA !!!

POWTÓRKA Z ZAWIESZEŃ DZIAŁALNOŚCI !!!
[/color]
Edytowane przez e2006 dnia 21-04-2009 09:25
"Dla urzędnika utrata stanowiska jest tym samym, czym dla władcy utrata państwa" Mencjusz

Judy
Wchodzę na forum i co widzę? Gdzie pisać ? Jestem gotowa!!!! Nie dajmy się robić w konia!Złość

e2006
[color=red]Ustawa w tym tygodniu wróci do Sejmu i Sejm ma tylko dwie DROGI:

1. Odrzuca Uchwałę Senatu bezwzględną większością głosów
2. Przyjmuje poprawki Senatu, COKOLWIEK ONE ZNACZĄ

INNEJ MOŻLIWOSCI NIE MA !!![/color]
Edytowane przez e2006 dnia 21-04-2009 09:22

Przejdź do forum: