Zobacz temat
 Drukuj temat
abolicja realizacja
zuf_fan
Wszystkie banalne furtki dotyczące przedawnienia zobowiązań zostały zamknięte. Ustawa abolicyjna to jedyna możliwość zakończenia tej sprawy bez postepowania egzekucyjnego.
I to już koniec tej historii :-)
 
xfilesera
Ustawa abolicyjna to ??
raza
 
skorpion
zuf_fan napisał(a):

I to już koniec tej historii .


...koniec tej historii to będzie PO zaoraniu zusu!!!
Wcześniej nie ma na to szansy, niestety.

Idzie wiiosna, czas na "nowy zasiew"

Ps.

Dzisiaj 08. 04. 2015 r dostałem ten ostatni list od osZUSta!!!

Dzięki wszystkim współwalczącym!!!

Darowali spreparowany dług wraz z odsetkami (prawie drugie tyle co długu).
Niestety nic nie piszą o zwróceniu mi zdrowia, ale to już ich wygrana, bo mniej emerytur mi wypłacą dzięku temu. To ich sukces. Więcej będzie na pałace dla zusfanów i nie tylko.
Edytowane przez skorpion dnia 08-04-2015 23:03
" Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń " Tacyt
 
Lidia
Uwaga!
BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA TYCH, KTÓRZY NIE OTRZYMALI JESZCZE DECYZJI UMORZENIOWEJ:
Proszę zapoznać się z wpisem Artemis z 26 maja 2015 na forum SPPRP

http://www.spprp....pic=1224.0
 
solidarna
Czy może ktoś wie co dzieje się ze składkami,które płaciliśmy do zusu z PN po otrzymaniu umorzenia? Przecież te pieniądze gdzieś są,ale panie z zusu nie wiedzą nic na ten temat.
 
skorpion
Według mojej wiedzy to te pieniądze ma prawo odebrać pracodawca jako składki zapłacone, a nienależne, bowiem umowy te zusik uznał za niebyłe.

...a panie z zusu cyganią jak z nut. osZUStki - ot i tyle.
" Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń " Tacyt
 
sympatyk
Witam po wiekach. Kilka uwag w temacie. Mnie ustawa nie dała nic. Zapomniano bowiem o osobach wobec których wszczęto już postępowanie komornicze. ZUS prowadząc egzekucję wygenerował okresy nieumarzalne, w postaci zaległych składek zdrowotnych, które umorzeniu nie podlegają. Egzekucja zaliczana jest w pierwszej kolejności na składki ubezpieczenia społecznego. Ciekawie wygląda także to, że odsetki liczą sobie ( zdrowotne ) od całej składki, która w lwiej części polegają odliczeniu w PIT-cie, ale odsetki im pozostają. Konstrukcja iście złodziejska. Koniec zaś kolego skorpion mógłby nastąpić wtedy, gdyby zostały wyjaśnione matactwa państwa przy ustawie o ubezpieczeniach, tak by sądy mogły bezkarnie zacząć orzekać, że działalność jest prowadzona zawsze, pomimo zaprzestania jej wykonywania. Po prostu pewnego pięknego dnia cichutko zmieniono definicję podlegania ubezpieczeniom i w drugiej jej części zamieniono okres wykonywania na okres prowadzenia. Potem po uzyskaniu już celu przez ZUS, zakopano ten bałagan kolejnymi nowelizacjami i dziś już nikt się nad tym nie zastanawia. Odpowiedzialności za ten okres działań organu, a i państwa, też nikt nie odpowie. Czemu to zrobiono ? Powód jest zawsze ten sam. Kasa. Pokazał to późniejszy zamach na OFE, a teraz szykuje się następny, czyli program ubezpieczeń pracowniczych, także z dziedziczeniem i jednorazową wypłatą lub w ratach. Mnie to już lata, bo mnie nie obejmie, ale żal mi tych, co wejdą w to obowiązkowo. Cóż historia kołem się toczy, ale rozjedzie zawsze tych, których to dotyczy. Gdy uzbiera się odpowiednia ilość kasy, rąbną tą kasę nie Ci to inni politycy. Pozdrawiam.
 
Przejdź do forum: