Zobacz temat
 Drukuj temat
ZJEDNOCZENI PRZECIW ZUS
lis65
Przepraszam może źle Cię zrozumiałem.
Niestety tu nie Wielka Brytania przeciętny Kowalski bez zaplecza prawników nie ma szans w sądzie, a już w 100% nie wygrywa się z machiną urzędniczą ZUS-u.
Składka 50 zł jest chyba nierealna, za to realne jest płacenie składki od realnych dochodów z jednoczesnym ograniczeniem jej maksymalnej wysokości. Realne jest aby tą składkę płaciły wszystkie grupy zawodowe, po prostu każdy kto osiąga jakiś dochód. O takie prawo ubezpieczeniowe chce walczyć SPPRP i dla tego apelujemy o jednoczenie się przedsiębiorców w silną , dużą grupę. Tylko będąc silna zwartą grupą możemy stawiać żądania i wpływać na zmiany ustaw.
.
.
www.spprp.pl
 
Web
Les57
Poseł A. Abramowicz z Białej Podlaskiej jest zainteresowany i lobbuje na rzecz składek zus, zależnych od wysokości dochodu przedsiębiorcy. Warto z nim skontaktować się w tej sprawie. Ma darmowego prawnika. Jedynie ogólnopolski ZPP z D. Wolicką i z ich prawnikami, jest szansą na powodzenie w tej sprawie. Przypomnij sobie lis65, jak była skuteczna D. Wolicka, w sprawie organizacji, demonstracji przed Sejmem, w sprawie ustawy o pracy nakładczej. Warto wysłać listy w tej sprawie do klubów poselskich. Możliwe, że któryś się zainteresuje sie sprawą, teraz, przed wyborami
 
Lidia
Les57-
że powiem Twoimi słowami : PRZYPOMNIJ SOBIE - jacy byli skuteczni inni - wspomnę tylko - Braveheart, lis65, Maja, olica....
I jeszcze : PRZYPOMNIJ SOBIE - że i D.Wolicka w pewnym okresie wypięła się na demonstracje- a nawet działała anty- przekonując śląskich taksówkarzy o szkodliwości - sic!- poparcia dla manifestacji i uczestnictwa w jednej z nich !
Les57- przypomnij sobie sam - bo biedna będzie D.Wolicka jeśli Jej i Tobie zaczną przypominać osobiście ci, którzy doświadczyli blokady ze strony Pani Doroty ("Orion" ).
 
lis65
Les57 napisał(a):

Poseł A. Abramowicz z Białej Podlaskiej jest zainteresowany i lobbuje na rzecz składek zus, zależnych od wysokości dochodu przedsiębiorcy. Warto z nim skontaktować się w tej sprawie. Ma darmowego prawnika. Jedynie ogólnopolski ZPP z D. Wolicką i z ich prawnikami, jest szansą na powodzenie w tej sprawie.
Przypomnij sobie lis65, jak była skuteczna D. Wolicka, w sprawie organizacji, demonstracji przed Sejmem
, w sprawie ustawy o pracy nakładczej. Warto wysłać listy w tej sprawie do klubów poselskich. Możliwe, że któryś się zainteresuje sie sprawą, teraz, przed wyborami


No toś chłopie przesadził. Manifestacje organizowali inni, D.Wolicka je do pewnego momentu popierała - DO PEWNEGO MOMENTU. Powiedz ile osób na manifach było z Wrocławia ? Porównaj to z ilością osób a więc zaangażowaniem organizatorów z Łodzi i ze Śląska, bo tam byli organizatorzy. Dorota wybrała inną drogę i nikt jej tego nie zabroni.
A jeśli chodzi o samą ustawę to zapytaj członków SPPRP ilu posłów odwiedzili osobiście, ile klubów poselskich odwiedziliśmy osobiście, ilu senatorów odwiedziliśmy osobiście. Tak, tak OSOBIŚCIE. Natomiast nikt nie widział tam Doroty. Brylowanie (może zbyt ostro) na posiedzeniach podkomisji to już tylko końcowy efekt powstawania ustawy. Mrówczą pracę wykonali sami przedsiębiorcy i to CI zrzeszeni w SPPRP. Prawdą jednak jest że sukces ma wielu ojców i jak się teraz poczyta kalendarium powstawania ustawy na stronie ZPP to aż trudno uwierzyć że SPPRP w ogóle istnieje i cokolwiek robiło. Nawet manifestację w Katowicach (słynna akcja Olicy) przypisują sobie.
Temat zamykam bo ustawa już jest i sobie jakoś tam działa.
Co do kontaktów z posłami, to na dzień dzisiejszy próbujemy pewnych rozwiązań. Prawda jest jednak taka że przed wyborami KAŻDY poseł jest zainteresowany wszystkim co może mu przynieść głosy wyborców i obieca ci nawet lot na księżyc, zważ jednak że nie powie "załatwimy, załatwię" powie jedynie że "zajmiemy się tym problemem, spróbujemy to przewalczyć ", bądź inny niezobowiązujący do dotrzymania słowa komunał. Doda przy tym magIczne słowa - PO WYBORACH.
Szkopuł tkwi w tym że tej sprawy nie załatwimy juz w 300 osób, bo to nie siła.Teraz musi nas być tysiące bo w tedy nasze głosy to karta przetargowa a nasz ewentualny gniew to zagrożenie.
Edytowane przez lis65 dnia 09-02-2015 23:44
.
.
www.spprp.pl
 
Web
przemoo
a moze my przedsiębiorcy zrobimy jakas manifestację? gdziekolwiek -na sląsku chocby ,pod jakims zusem,poblokujemy dojazd czy cos.Ciekaw jestem ilu by było chętnych teraz...
 
lis65
Pracowałeś w Anglii, na Litwie, Słowacji, innym kraju UE ?
Masz w związku z tym problem z ZUS ?

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE

09.07.2016 Sobota,
Kraków
ul.Filipa 17
godz.15.00
Budynek Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki (WSEI),
sala wykładowa W-1 (I piętro).

Spotkanie przedsiębiorców poszkodowanych działaniami ZUS w kwestiach związanych z zatrudnieniem na umowę o pracę poza granicami kraju.
Działania ZUS ewidentnie wskazują na kopię działań związanych z pracą nakładczą.
ZUS znalazł sobie kolejną grupę przedsiębiorców do wyłudzenia nienależnych składek.
Spotkanie ma na celu konsolidację poszkodowanych, analizę dotychczasowych działań ZUS i Sądów Pracy oraz wypracowaniu metody przeciwstawienia się zakusom ZUS do spreparowania nam zadłużenia w tej instytucji. Tylko w dużej zwartej grupie mamy szansę na przeciwstawienie się działaniom ZUS i Sądów Pracy, jak to miało miejsce w przypadku ustawy umorzeniowej w/s pracy nakładczej.
Zapraszamy przedsiębiorców którzy zatrudniali się w Anglii, Litwie Niemczech Słowacji oraz innych krajach UE, równocześnie prowadząc działalność gospodarcza w Polsce. Nawet jeśli jeszcze nie miałeś w tej sprawie korespondencji z ZUS, bądź pewny że to tylko kwestia czasu.

Osoby do kontaktu :
Dariusz Ćwik SPPRP tel. 502-639-323
Grzegorz Garczarczyk tel. 508-312-450
Grzegorz Blak tel. 602-738-902
Małgorzata Łuchniak tel. 603-854-471
.
.
www.spprp.pl
 
Web
lis65
I po pierwszym spotkaniu przedsiębiorców poszkodowanych przez ZUS w/s pracy poza granicami polski.
Cóz napisać ?
Jest iskierka. Tak iskierka, bo to mysle dopiero początek. Zacznę od podziękowania dla pani poseł Agnieszki Scigaj z Ruchu Kukiza. Sama nie mogła być obecna, ale przysłała swoich asystentów Natalię Rzenno i Piotra Kubiczka (dla nich też podziękowania) z konkretnymi propozycjami.
Podziękowania dla Grzegorza Blaka i Małgorzaty Łachnio za organizację, to jedni z nielicznych pracodawców którzy nie pozostawili swoich pracowników samych z problemami, chociaż obawiam się że przy takim wsparciu samych zainteresowanych i oni w końcu mogą się poddać.
I to tyle podziękowań,bo sobie samym (SPPRP) nie będziemy dziękować.
Teraz łyżka dziegciu do beczki miodu.
Zaangażowanie poszkodowanych, chciało by sie rzec - jak zwykle, liczycie że ktoś to za was załatwi, wy będziecie kibicować zza monitorów i co najwyżej krytykować, bo to takie polskie.
Wracając do spotkania
Dowiedzieliście się jak sprawy wyglądają z różnych perspektyw, wypowiedzieli się poszkodowani (ci którym zależy i byli obecni) przedstawiła sytuacje prawną pani prawnik prowadząca wasze sprawy, przedstawiliśmy nasze stanowisko i my. Teraz ruch po waszej stronie. Chcecie sprawiedliwości czy pokrzyczycie sobie
i spokojnie jak baranki pójdziecie na rzeź ZUS-u ?
Mamy propozycję rozwiązania sprawy, plan jest duża szansa na dobre rozwiązania, ale.....
Sami tego nie zrobimy, to wy jesteście tymi którzy muszą zakasać rękawy. My możemy wspomóc doświadczeniem i reprezentacją.
Myślcie szybko bo niebawem, zgodnie z obietnicą poseł Ścigaj kolejne spotkanie, tym razem z większą grupą posłów.
Pytanie czy stać was na tak wielkie wyrzeczenie jak przybycie na to spotkanie ?
A może poprostu powiedzcie, a co mi tam zapłacę te kilkadziesiąt tysięcy złotych ZUS-owi, stać mnie.
Liczę na głębokie przemyślenia zainteresowanych.

zdjecia opublikujemy na naszym profilu na FB
.
.
www.spprp.pl
 
Web
lis65
https://www.faceb...iebiorcow/
.
.
www.spprp.pl
 
Web
Przejdź do forum: