Zobacz temat
 Drukuj temat
praca nakładcza i działaność
zus fuj
zuf_fan napisał(a):

sympatyk napisał(a):

"oraz kwestię osób, które z różnych przyczyn mają zadłużenie wyłącznie z tytułu składek zdrowotnych i/lub na Fundusz Pracy, a których ustawa w obecnym kształcie nie obejmuje."

A jakie są szanse na nowelizację ?
Pani Mrzygłodzka, skomentowała ten fragment, że ustawę mamy taką jaką mamy i ani słowem nie wspomniała o dążeniu do ewentualnych zmian.

Nowelizacja w tym zakresie nie jest brana pod uwagę. Jest ona rozważana raczej dla przypadku gdyby KE nie wyraziła zgody na zastosowanie środka pomocowego w przyjętej formie, ewentualnie gdyby procedura notyfikacyjna trwała latami.

Doprawdy? A mnie sie wydaje, że już pomału zaczynasz szukać miejsca, jak was ludzie zdmuchną. Elbląg to poczatek.

pasyfikator
I co
i nic

a może tak wiele
za niewiele......... czasu
a może jestem głupi
a może trzeba działać.........dalej

Dziś czytam w internecie:
" Obecny system będzie stopniowo wygaszany, a ZUS i KRUS docelowo zlikwidowane."
z Priorytety dla Polski - http://zmieniajpolske.pl/priorytety-dla-polski/
nowego stowarzyszenia - Republikanie

" Rycerze pracy, rycerze ducha,
dziś nam do boju już nadszedł czas.
Na barykady! Niech bunt wybucha!*"
rękę do urny wznieś
zasil szeregi w gorące lato
póki szumi w głowie gorąca krew.

Niech zobaczą że wiele nas
niech im krzesła pod tyłkami płoną
niech widzą że nadszedł ich czas
niech nie myślą że są na swych posadach, wieczni

gdy nie będzie limuzyn i szoferów
gdy nie będzie drogich zegarków
gdy nie będzie wykwintnych win i cygar
gdy nie będzie prywatnych boisk

będzie publiczna szkoła
będzie kolejka do lekarza specjalisty
będzie prywatny interes, wyjęty z pod pachy kolegi
będzie szara Polska zżeraczywistość zalana PITami i urzędasami

ktoś co nie słucha, nadstawi ucha

a może jestem beznadziejnie głupi
bo każdy gdy czegoś chce to obiecuje
znamy to doskonale nie od wczoraj
bo mówić a robić to dwie inne rzeczy

lecz myślę że warto, na nowo spróbować
jeśli tego nie zrobię, to się nie dowiem
a jest wiele do wygrania, jeszcze więcej do stracenia
więc w gorące lato, gorące myśli i działania

*"Na barykady" Pieśń polskich socjalistów.Autor nieznany.

*"Hańba więc carom, panom – naszym zdziercom,
co dziś się z nędzy naigrywać śmią,
hańba więc klechom, wszystkim oszczercom,
co lud tumanią i z niego drwią."

---dusia---
Elbląg to początek ??
Elbląg to igrzyska dla mas.
NIKT nie zauważył że wysokiej trzeciej pozycji znalazł się kandydat NIEZALEŻNY

"Jerzy Wilk, Prawo i Sprawiedliwość - 11 282 głosów (31.79)
Elżbieta Gelert, Platforma Obywatelska - 7 540 głosów (21.25 proc.)

Witold Wróblewski, KWW Witolda Wróblewskiego - 6 040 głosów (17.02 proc.)

Nawet media pomijają ten fakt. Władza nie da sobie krzywdy zrobić

---dusia---
Maluczcy jak my będziemy się dalej naparzać między sobą kto jest naj... a oni nadal będą przy korycie śmiać się z nas. NIE potrafimy się zjednoczyć , a jak już próbujemy to nam się wpuszcza jakaś mendę i ona robi "swoje".

zbychu
dusia a jeszcze gorzej, jak na salony dostanie się ćwok.

elusza
Maja #70
Dodany dnia 26-06-2013 15:17

Fusionista

Data rejestracji: 05.01.11

Dzisiaj UOKiK dostał pytania KE z datą nadania 25.06.2013r.

II tura w ilości 8 pytań. UOKiK na udzielenie odpowiedzi ma 20 dni roboczych.

Pytania KE, oprócz pyt.nr.1 nie odnoszą się do otrzymanych już z UOKiK odpowiedzi .

Są innego rodzaju, a niektóre dotyczą doprecyzowania informacji znajdujących się w ustawie.
Edytowane przez Maja dnia 26-06-2013 16:55

elusza
Te pytania KE ODNOSZĄ SIĘ DO TEGO CO NAPISAŁA PREZES OZZP-RP KRYSTYNA GIECEWICZ DO KOMISJI EUROPEJSKIEJ W SPRAWIE USTAWY ABOLICYJNEJ W SPRAWIE NIE JASNYCH I NIE CZYTELNYCH PRZEPISÓW.

elusza
PREZES OZZPRP

Osoby zainteresowane chciałam poinformować że w związku z nowatorską wykładnią prawną serwowaną nam przez mało rozgarniętych pracowników ZUS i jakiś bliżej niezidentyfikowanych doradców, złożyłam skargę do KE. Jest mnóstwo niedoróbek prawnych, niedomówień, które powodują nadinterpretację uprawnień ZUS-u. A tak naprawdę to ZUS może niewiele może tylko tyle ile mówi ustawa, a ustawa mówi” umarza się …..” Moje pytania oraz wątpliwości wykraczają poza sferę ustawy umorzeniowej ale jak mniemam jest to oczywiste dla wszystkich tych którzy w tej sprawie zabierają głos. Zastanawiam się dlaczego do tej pory żadna z organizacji od strajków i manifestacji nie zwróciła się do Komisji Europejskiej ze skargą i nie wskazały naruszeń, bo że takie są nie ma najmniejszych wątpliwości. Nie będę rozpisywała się o szczegółach bo przykładem przedawnień składek zaczną powtarzać po mnie jak papugi „składki się przedawniają” ale nie wiedzą w którym momencie to następuje. Ale mielą tymi ozorami i mielą – niestety z tego mielenia nic nie wynika.
Składki na ubezpieczenia społeczne są wyłączną sprawą kraju członkowskiego, wydawać by się mogło że i umorzenie powinno być ale tak nie jest w tej kwestii KE ma ostatnie słowo. Poczekamy, zobaczymy.
Temat został zablokowany.
Strona:
1
...
63
64
65
66
67
68
69
70
OZZP-RPProblemy z urzędamiZakład Ubezpieczeń

ewita
Elusza ,a nie zastanawiałaś się może dlaczego zostałaś zaproszona na to spotkanie i z jakiej inicjatywy ? Bo na pewno nie było to zorganizowane przez OZZP-RPP , bo to nie Ty zwróciłaś uwagę o nieprawidłowościach zusu w odpowiedziach do KE i nie ty powiadomiłaś posłów ani kancelarie premiera o tych nieprawidłowościach .A, że teraz już o tym wiesz, i robisz cokolwiek w naszej sprawie, to dobrze, tylko nie przypisuj sobie całej zasługi i nie kozacz, bo to nie jest twój osobisty problem i najwyższy czas zacząć działać, bo ludzie na Ciebie tez liczą, bez względu co i kogo reprezentujesz.

ewita
ewita napisał(a):

Elusza ,a nie zastanawiałaś się może dlaczego zostałaś zaproszona na to spotkanie i z jakiej inicjatywy ? Bo na pewno nie było to zorganizowane przez OZZP-RPP , bo to nie Ty zwróciłaś uwagę o nieprawidłowościach zusu w odpowiedziach do KE i nie ty powiadomiłaś posłów ani kancelarie premiera o tych nieprawidłowościach .A, że teraz już o tym wiesz, i robisz cokolwiek w naszej sprawie, to dobrze, tylko nie przypisuj sobie całej zasługi i nie kozacz, bo to nie jest twój osobisty problem i najwyższy czas zacząć działać, bo ludzie na Ciebie tez liczą, bez względu na to ,co i kogo reprezentujesz.

annatur1
ewita napisał(a):

Elusza ,a nie zastanawiałaś się może dlaczego zostałaś zaproszona na to spotkanie i z jakiej inicjatywy ? Bo na pewno nie było to zorganizowane przez OZZP-RPP , bo to nie Ty zwróciłaś uwagę o nieprawidłowościach zusu w odpowiedziach do KE i nie ty powiadomiłaś posłów ani kancelarie premiera o tych nieprawidłowościach .A, że teraz już o tym wiesz, i robisz cokolwiek w naszej sprawie, to dobrze, tylko nie przypisuj sobie całej zasługi i nie kozacz, bo to nie jest twój osobisty problem i najwyższy czas zacząć działać, bo ludzie na Ciebie tez liczą, bez względu co i kogo reprezentujesz.

Dzięki ewita ,że zwróciłaś na to uwagę.Uśmiech
annatur1

Orion
II TURA PYTAŃ KE WS. USTAWY UMORZENIOWEJ DLA PRZEDSIĘBIORCÓW.

W dniu wczorajszym, w ostatnim terminie, wpłynęły do UOKiK-u z datą 25.06.2013.r. kolejne pytania Komisji Europejskiej w procesie notyfikacji ustawy umorzeniowej dla przedsiębiorców z dnia 9 listopada 2012 r.

W znakomitej większości pytania Komisji dotyczą tym razem rodzaju form prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu, ustalania podstawy wymiaru oraz rozliczania i opłacania składek na te ubezpieczenia i Fundusz Pracy w przypadku: przedsiębiorstw jednoosobowych, spółki cywilnej, spółki jawnej, spółki partnerskiej, spółki komandytowej, spółki komandytowo-akcyjnej, spółki z o.o., spółki akcyjnej, spółki europejskiej, a także w przypadku wspólników spółek, ich akcjonariuszy i dyrektorów oraz czy będą oni objęci ustawą umorzeniową.
Jedno z pytań dotyczy również zasad opłacania składek przez osoby prowadzące działalność gospodarczą i zatrudniające pracowników, a kolejne osób współpracujących i ewentualnych zasad objęcia również ich należności ustawą umorzeniową.
Ponadto Komisja prosi o potwierdzenie, że umorzeniem będą objęte jedynie te należności, które powstały z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej.

W dniu wczorajszym UOKiK zwrócił się już do ZUS-u o wyjaśnienie podnoszonych przez KE kwestii, wyznaczając termin na udzielenie odpowiedzi przez organ do 8.07.2013.r.

Przepisowy termin na przesłanie przez UOKiK odpowiedzi do Komisji Europejskiej upływa 23.07.2013.r.

Pozdrawiam serdecznie.

DOROTA WOLICKA

Publikowane: 27.06.2013.r.

ewita
Mnie martwi brak pytania z KE odnośnie dat przedawnienia, bo były raz wyslane z okresem 10-letnim, a drugi raz 5-letnim.Myślę,że powinno sie dodatkowo dopisać sprostowanie odnośnie tych przedawnień, abysmy potem nie polegli,bo zus sobie znowu sam zinterpretuje odpowiedz KE jak chce.

jowita626
Ewita KE nie interesuje okres przedawnienia ani dlaczego ZUS przeksięgowuje składki. Wróciłam nie dawno bo pracować trzeba zagranicą i jak czytam nic sie tutaj nie zmieniło. Słuchałam też podkomisji niestety same puste słowa i czysty pijar nie majac nic wspólnego z notyfikacją. Jak mnie pamięc nie myli to na oozprp było pisane że notyfikacja może ciągnąć sie dwa lata i nic może z niej nie wyjść i chyba tak będzie. Szczęściarze ci co wiedzieli że trzeba zlikwidowac działalność do końca sierpnia. Czemu nie napisaliście tutaj że trzeba zlikwidować działalność żeby otrzymać umorzenie DLACZEGO MILCZELIŚCIE, DLACZEGO MILCZELIŚCIE,DLACZEGO MILCZELIŚCIE, DLACZEGO MILCZELIŚCIE.

Lidia
jowita626- nikt nie wiedział, że trzeba zlikwidować. Ja miałam planowaną likwidację od roku, więc teoretycznie mogłabym się sprężyć, żeby zdążyć na czas. Zamknęłam końcem listopada. Czekam na notyfikację.

ewita
jowita, przeczytaj jakich odpowiedzi udzielil zus , to zrozumiesz o co mi chodzi.

jowita626
Ewita nie interesują mnie odpowiedzi od zus bo oni tylko wtedy prawdę mówią jak sie pomylą. Co do przedawnienia to pierwsza tą sprawę poruszyła Prezes OZZPRP pani Giecewicz Krystyna. Przerzuciłam wczoraj parę stron wstecz i widziałam jak co niektórzy jeździli po niej, że głupia, niedouczona, a przecież to nieprawda. Więc bądź tak uprzejma nie przypisywać sobie lub innym jej pracy ale dobrze że poruszyłaś ten wątek na forum bo trzeba to wyjaśnić do końca. Bo przecież nie wiemy kiedy przedawnia się po 5,7,8 czy 10 latach. Ewita Elusza tylko kopiuje wpisy widziałas jej wpis jakis na temat, bo ja nie. Wiec nie ma się o co martwić.

Przemas72
Krycha, ile razy tego jeszcze nie napiszesz nic to nie da, coraz bardziej smutno to wygląda w Twoim wykonaniu.... Smutek Miałaś swój czas 3 lata temu, teraz już nic z tego. A nas jak najbardziej interesują odpowiedzi od zus, bo to na tych odpowiedziach będzie pracował UOKiK a potem KE. A odpowiedziami panicznymi to raczej nikt się nie będzie zajmował niestety, choć doprawdy mogłoby to być zabawne... Generalnie wszyscy te przedawnienia rozumieją.

jowita626
mam na imię Alicja. Czy każdy kto nie używa inwektyw i chamskiego języka to Krycha? to dobrze o niej świadczy.

Przemas72
Krycha to nie chodzi o zawartość. To chodzi o charakterystyczne drobne błędy stylistyczne i gramatyczne. bardzo trudno jest w tym zakresie zmienić styl pisania, nawet jeśli zmienia się wszystko inne, bo zazwyczaj nie jest się tych błędów świadomym. A druga charakterystyczna sprawa to przebijające poczucie skrzywdzenia oraz nachalne przypominanie o istnieniu związków i próby autopromocji.

Krycha albo to Ty, albo ktoś sobie bardzo umiejętnie żarty urządza, parodiując Twój styl pisania. W tym drugim przypadku bawmy się dalej, ale w tym pierwszym chyba już pora byłaby przestać. Ja odpisuję ze względu na starą znajomość. Ale zobacz, że nikt inny ze stałych bywalców już praktycznie na to nie reaguje, te posty przechodzą bez echa.

Proszę Cię jeszcze raz, nie skończ tak jak Kaczykupru Janu Biznesmenu, trochę szacunku do samej siebie wykaż. Z mojej strony EOT. Pozwolę Ci mieć ostatnie słowo w tej wymianie zdań, jeśli chcesz, żebyś mogła wyjść z tego z twarzą. Wiem bowiem doskonale, że przynajmniej na początku miałaś dobre i czyste intencje z pomocą poszkodowanym. Uśmiech

Przejdź do forum: