Zobacz temat
 Drukuj temat
praca nakładcza i działaność
Estera
Wiadomo, ze nie ma sprawdzonej metody, ale takim jak magda dużo pomoże w poznawaniu procedur jakis FQ na naszej stronie. Wysyłałam yzy -mu to co mi przyszło do głowy, aby zapełniał nasza stronę. Zastanwiam się też nad kopiami wyroków, pism z zus potwierdzających prawidłowośc naszego postępowania, które wszyscy znamy, inne dok, które macie a można je upublicznić tak jak było na chomiku.

Maja
[color=blue]DO BRAVEHEART I ANI TZ[/color]

Miło nam i bardzo się cieszymy ,że zasilicie nasze szeregi na Manifie, ale jesteście potrzebni, a wręcz nieodzowni, również teraz Uśmiech
czekamy na WAS Uśmiech
Edytowane przez Maja dnia 12-06-2011 10:29

yzy
Hej znalazłem tego starego chomika, mam pytanie czy ktos wie kto jest jego wlascicielem i czy materialy mozna pobrac i umiescic na naszej stronie?
http://chomikuj.p...o.selekcja

Na razie wrzuciłem linka do niego :-)

Maja
ad.yzy
tworzyli go wcześniesi poszkodowani,do dziś korzystamy z tych info,ale kto był właścicielem ?/to stara strona ZZ,już nieaktualna/
My tutaj musimy mieć właśnie coś takiego i fajnie,że sie za to zabrałeś ?
Potrzebni tutaj są do pomocy;Braveheart,Nulek,Mateusz.
Wysłałam do nich na PW wiadomość.
Edytowane przez Maja dnia 12-06-2011 09:44

Andrzej123
Czy możemy w jakiś sposób usystematyzować przygotowania do II Manify?
Ile jest jest transparentów?
Z jakimi hasłami?
Ile ulotek?
Megafony?
Tuby?
Czy ktoś zajmuje się balonami?
Jak wygląda sprawa przygotowania listy - proponuję zrobić listę ze strony i listę z podpisami złożonymi na II Manifie jako uzupełnienie tej pierwszej.
Rozumiem że postulaty mamy - bo idziemy z tymi samymi, do tego dokładamy naszą petycję - przygotował Orion.

Proszę o uzupełnienie tego co napisałem jeżeli coś pominąłem

Rząd mądry i oszczędny, który nie pozwoli ludziom krzywdzić się wzajemnie, który pozostawi im swobodę rozwoju gospodarczego i doskonalenia się, który nie odbierze pracującym od ust chleba zapracowanego przez nich r11; oto definicja dobrego rządu, którego nam potrzeba, by szczęście było pełne. Tomasz Jefferson

Maja
ad.Andrzej 123
zerknij strone wcześniej, wszystko od rana zapytane ? i czekamy na info z odpowiedziami.
Nie rozumiem , tego co napisałeś ?
CYT:
Jak wygląda sprawa przygotowania listy - proponuję zrobić listę ze strony i listę z podpisami złożonymi na II Manifie jako uzupełnienie tej pierwszej.
Edytowane przez Maja dnia 12-06-2011 10:33

Andrzej123
Jeżeli mamy dołączyć listę do postulatów to:
- nie będziemy mieli wszystkich na manifestacji
- na necie nie ma się jak podpisać Z przymrużeniem oka
- wszyscy z manify podpiszą listę na miejscu,
- w związku z tym będą 2 listy - lista z forum - czyli nasza społeczność
- lista z II Manify - nasza reprezentacja,
obie listy powinny trafić jako poparcie postulatów.
Mamy mało czasu aby lista z forum była pokaźna - przydałoby się z 500 osób przynajmniej i do tego jakieś 100-150 na manifie - to takie moje minimum

Przeczytałem Maju poprzednie strony, czytam na bieżąco i wiem co się dzieje, dlatego poprosiłem o usystematyzowanie, bo wcześniej jest kilka postów o transparentach. Znacznie wcześniej padały hasła na prośbę Oriona - co z tymi hasłami - czy tworzą sie dla nich transparenty?
W takim razie iloma hasłami/transparentami dysponujemy?
Co z resztą pozycji które wymieniłem?

Czytam bardzo uważnie i stąd moje pytania.

Za bardzo dobry uważam pomysł z zakładką/przewodnikiem "co zrobić" opartym o nasze doświadczenia, z publikacją wyroków, orzeczeń i pism potwierdzających naszą linię obrony przed ZUS.

Wrzuciłem na forum również pomysł dodatkowych naszych "występów"
Od ZUS do Urzędu Miasta i Od ZUS do Sądu Okręgowego.

Obecnie trwają przedwyborcze spotkania poszczególnych partii - patrz PO - tam nas brakuje.

Przemyślcie, ja uważam że warto.

Moje pytania były w celu usystematyzowania tematyki II Manifa Uśmiech

Brakuje mi na forum kilku osób które były bardzo aktywne przy I Manifie. Przydaliby się ;(;(
Edytowane przez Andrzej123 dnia 12-06-2011 10:57
Rząd mądry i oszczędny, który nie pozwoli ludziom krzywdzić się wzajemnie, który pozostawi im swobodę rozwoju gospodarczego i doskonalenia się, który nie odbierze pracującym od ust chleba zapracowanego przez nich r11; oto definicja dobrego rządu, którego nam potrzeba, by szczęście było pełne. Tomasz Jefferson

Estera
yzy chomikiem chyba zajmował się osa, ale chyba nie warto wklejac na stronie linku do chomika, bo reklamujemy zz, a to nie nasza działka. Większośc dokumentów na chomiku kopiowałam i moge Ci wysłać. Dzięki temu, że je umieścisz na naszej www droga do ich sciągnięcia dla każdego się skróci.Trzeba tez umieścić aktualne przepisy, ustawy: sus, kpa, ppsa, Konstytucja RP także orzeczenie 7 sędziów tutaj wspominane, biuletyn ZUs dla Ciebie, warto dodać wyrok SN, na którym ZUS się opiera, bezzasadnie, przepisy dotyczace odwołań i skarg, np ze strony zus-u;-), typowe decyzje i tok postępowania w typowych sytuacjach....łomatko sporo. Wieczorem podeślę.
Nulek pewnie dorzucisz drugie tyle.
Edytowane przez Estera dnia 12-06-2011 13:20

AmazingMouse
Witam serdecznie wspólników niedoli. 1 czerwca otrzymałam pismo z ZUS. W tym czasie DZ.Gazeta Prawna pisał o problemie, dlatego wysmażyłam pismo, które wysłałam do p.Senyszyn, p.Labuda, p.Palikota, p.Środa M.,oraz do czasopism: Gazeta Wyborczej,Angory, Nie, Fakty i Mity .Odpowiedż otrzymałam tylko z FiM,że wiedzą i drążą temat. Byłam w Katowicach w partii Racja obiecali pomoc. Dopiero parę dni temu znalazłam Waszą stronę ,Partia Racja zamierza się przyłączyć do Manify, dobrze byłoby się skontaktować z nimi jeszcze raz. Ja jechać nie mogę ale wysyłam za siebie zastępstwo bo uważam, że to jest bardzo ważne, pokazać jak liczną grupę dotknął ten problem.
Dlaczego teraz zalogowałam się na Waszej stronie-pewno padnie pytanie.
Otóż wstyd przyznać,ale nie radzę sobie z komputerem,pomógł mi syn bo chciałam Wam podziękować, że tyle poświęcacie dla innych a przecież to wspólna sprawa i na tej Manifie co najmniej 1000 osób powinno się znależć. To przecież chodzi o nasze życie. Dołączam do przeczytania pismo, które wysyłałm .Muszę tylko zaznaczyć, że nie byłam świadoma całości problemu ,gdy pisałam tamten tekst.

PAŃSTWO /BEZ/PRAWA

W ostanim czasie ZUS znalazł sposób na podreperowanie swoich finansów poprzez doprowadzenie do bankructwa grupy przedsiębiorców korzystających w latach 2005-2009 z możliwości wyboru tytułu do ubezpieczenia. Mianowicie przedsiębiorcy na działalności gospodarczej wykonujący również pracę nakładczą mogli wybrać tytuł do ubezpieczenia właśnie z umowy o pracę nakładczą za zgodą ZUS-u .
Od pewnego czasu ZUS kwestionuje te umowy twierdząc, że służyły tylko do omijania prawa, że były zawierane fikcyjnie ,bo dorabiając mniej niż 50% najniższego wynagrodzenia np.: kwoty 30 zł nie miało wpływu na poprawę finansową przedsiębiorcy. Stąd wniosek, że wszyscy , którzy tak dorabiali to oszuści i kombinatorzy. Sądy bez zbędnych ceregieli taśmowo wydają jedyne słuszne wyroki stając po stronie ZUS
A należałoby wnikliwie rozpatrzyć kilka kwestii w tej sprawie
1/Dlaczego ZUS po raz trzeci według jednego schematu doprowadza określoną grupę przedsiębiorców do bankructwa ? Najpierw były to matki na macierzyńskim ,następnie przedsiębiorcy zawieszający działalność a teraz przedsiębiorcy z umową nakładczą .Za każdym razem ZUS wydawał przepisy zezwalające na zawieszanie składek by po paru latach rozmyślić się i inaczej zinterpretować przepisy i żądać składek z ogromnymi odsetkami.
2/W sytuacji , która dotyczy przedsiębiorców wybierających opłacanie składek z tytułu umowy o pracę
nakładczą /wcześniej ZUS nie informował o żadnym przepisie 50% wynagrodzenia/ nieprawdą jest twierdzenie, że mniejsze kwoty nie były w stanie poprawić sytuacji materialnej.
3/I tu dochodzimy do sedna całego problemu . Fikcją nazywane są zawierane umowy z małymi zarobkami ale nikogo nie obchodzi fikcyjne ustalanie wysokości składek dla przedsiębiorców od średniej krajowej zamiast od osiąganych dochodów co dla wielu jest kwotą zaporową.
Dlaczego tak wiele mówi się o ułatwieniach dla przedsiębiorców a tak niewiele się robi .
Dlaczego niszczy się tych, którzy nie wyciągają ręki po pomoc ale chcą pracować dla siebie i kraju.
Jeśli grupa przedsiębiorców skorzystała z przepisów umożliwiających obniżenie składek to przecież nie zrobiła tego nielegalnie wbrew prawu. Większości umożliwiało to przetrwanie na trudnym rynku pracy.
Czy ZUS chce zemsty na przedsiębiorcach, że nie zamknęli wcześniej swoich firm to teraz powinni zapłacić za to bankructwem całych rodzin ? komu i czemu ma służyć ta cała akcja ?
Bo ze sprawiedliwością i państwem prawa to nie ma nic wspólnego
1/ nie można zmieniać zdania w sprawie przepisów parę lat wstecz
2/chętnie umarzano składki dużym podmiotom gospodarczym
3/funduje się składki pewnym wybranym i uprzywilejowanym grupom społecznym
4/nie reformuje się KRUS-u
Ale można w perfidny sposób postępować z drobnymi przedsiębiorcami niech załatają finansową dziurę ,może się uda , bo przecież są rozdrobnieni, nie działają w grupie nie mają silnych związków zawodowych.
POLITYCY, POSŁOWIE, SENATOROWIE wszyscy ,którzy macie wpływ na nasze państwo pomóżcie nam przedsiębiorcom na działalności. Nie pozwólcie doprowadzić nas do bankructwa.Uporządkujcie sprawy finanowe naszego kraju tak , by w przyszłości składki ZUS-u były powiązane z dochodami po zapłaceniu których zostanie na życie .A tymczasem, powstrzymajcie ten niesprawiedliwy proceder rujnujący nasze życie. Konsekwencje wyboru niskich składek i tak ponoszą przedsiębiorcy, efektem czego będą obniżone emerytury. Ten krzyk, to krzyk rozpaczy tysięcy rodzin . Nie wszyscy mogą i chcą wyjechać z kraju. Czujemy się obywatelami, gorszej kategorii dobrymi tylko do płacenia danin państwu ponad własne możliwości. Nie może być szacunku do Państwa, w którym urzędnik zmienia przepisy prawa wstecz. Tak się robi w "republikach bananowych". Prosimy o reakcję: Ministra Sprawiedliwości, Rzecznika Praw Obywatelskich, Premiera i Prezydenta.

Maja
Ad.AmazingMouse
Witaj w naszym gronie,cieszę się,ze tutaj trafiłaś Uśmiech
To co zrobiłaś zupełnie sama, jest godne podziwu !
Szkoda,że nie będę mogła poznać Ciebie osobiście, ale skoro wysyłasz zastępcę, to jak mam wpisać na listę ?/ kogo i skąd ?może dogadacie się w sensie transportu z już zgłoszonymi/
Pozdrawiam serdecznie,podbudowałaś mnie bardzo Uśmiech
Maja

grzes1190
Witam wszystkich LikwidatorówZ przymrużeniem oka
Ja również mam ten sam problem z PN i cieszę sie,że dołączyłem do Was.Na manifę oczywiscie jadę, ja +2 osoby autokarem ktory organizuje lis65.
pozdrawiam wszystkich!!! Szeroki uśmiech

Maja
ad.grzes1190
Witaj druhu Uśmiech
miło,że się zdecydowałeś i będziesz z nami w Warszawce.
Rozumiem, żeś Ty chop ze Śląska Z przymrużeniem oka to może jeszcze kogoś ściągniesz ?
Pozdrawiam
Maja

pocomilogin
WITAM WSZYSTKICH,

zanim zacznie ktokolwiek na mnie psioczyć Uśmiech i pouczać że były już odpowiedzi i temat został poruszony pragnę się wytłumaczyć : nie czytałam forum w całości, jestem na 139 stronie, śledziłam poprzednie "zlikwiduj zus". Jestem matką 9 m-c synka, wychowuje dziecko sama i najnormalniej w świecie nie mam czasu czytać tego wszystkiego bo wieczorami najcześciej zasypiam na kanapie szukając jakichkolwiek informacji. Poza tym widzę ze wiele osób sie po prostu wykłóca.

Czy ktoś JUŻ PISAŁ SKARGĘ KASACYJNĄ DO SĄDU NAJWYŻSZEGO????? Ja juz jestem po sprawie w apelacyjnym i oczywiscie apelacja zostala odrzucona. Do tej pory pomagała mi Krystyna G. ale nie ma z nią ostatnio kontaktu. Nie wiem co dalej z tym "fantem" robić. Generalnie zastanawiam się czy się od razu nie pochlastać .... bo gdyby mi przyszlo zapłacić te cholerne składki z wypłaty której nie mam, bo pracę też w właściwie już starciłam, to co dalej???? Zamkną mnie i zabiorą dziecko??????????? Co za kraj.... chce sie wyjechac...

Maja
ad.pocomilogin

Witaj w naszym gronie Uśmiech
z tym wykłócaniem w sensie merytorycznym, to prawda i nie, bo recepty "złotego środka" w walce z ZUS i Sądami tutaj nie ma, niestety Smutek
Nie wiem kto tutaj zaszedł tak daleko jak skarga kasacyjna, ale jest weekend i poczekaj jak wrócą.
Pozdrawiam
Maja
Edytowane przez Maja dnia 12-06-2011 15:49

Maja
http://pl.wikiped...iej_Lewicy

Można do nich napisać bo współpracują z "Fakty i Mity"
Edytowane przez Maja dnia 12-06-2011 17:11

lis65
Witam nowo przybyłych , srerce się cieszy.
Od razu prośba o zanaczenie w profilu użytkownika miejscowości z których jesteście.
Pytanie do grzes1190 - rozmawialiśmy już telefonicznie ?
Jeśli nie to rezerwuj miejsca w autokarze bo nie kojarze rezerwacji na trzy osoby (ale nie mam przy sobie listy to może się mylę).

Web
Mateusz
Ad: pocomilogin
Od jakiej decyzji się odwołałaś ? Czy o decyzji o wyłączeniu ubezpieczenia z PN ? Czy już o podleganiu z d.g ? Czy może jest to jedna decyzja o włączeniu /podleganiu ? Czy składałaś skargę na działanie ZUS przez wprowadzenie w błąd przy wyborze tytułu do ubezpieczeń ?
Jeśli chcesz mojej rady to proszę precyzyjnie i merytorycznie opisywać swój przypadek a pochlastać się zawsze zdążysz. Nie licz na nikogo tylko na siebie a pomożesz najskuteczniej sobie samej a wszyscy będą Cię też wspierać swoją siła. Słabych i bezradnych nikt nie będzie wspierał bez końca.
Nie narzekaj ludzie maja większe tragedie Ty masz małą pociechę. Pamiętaj musisz mu dawać przykład za dwoje jak ma funkcjonować w przyszłości i jak sobie radzić w życiu..Do czwartego roku życia to najważniejszy okres w życiu dziecka bo kształtują się jego postrzeganie świata. Uczy się od ciebie czego się ma bać a z czego się śmiać.
Pozdrawiam . Mateusz
Edytowane przez Mateusz dnia 12-06-2011 18:56
Prawo prawem zwyciężaj...

Andrzej1966
http://www.pit.pl/aktualnosci-podatkowe/0806-szybciej-przedawni-sie-niezaplacony-zus-10015/
To takie dobre zakończenie weekendu ;-)

pocomilogin
Maja dziękuję za maila i za powitanie Uśmiech i dziękuję Mateusz, że pierwszy napisałeś zanim ja to zrobiłam Uśmiech

lola
...a co myślicie o tym:
od 09.2007 byłam na PN i DG, rok później czyli w 08.2008 miałam wypadek kom. po kt. byłam na L4 potem na zasiłku rehabilitacyjnym aż do rowziazania umowy PN do 01.2010. W międzyczasie w 01.2009 zawiesiłam DG a potem dopiero w 08.2010 zlikwidowałam. Najpierw dostałam z zus pismo że chcą mnie wykresli z ubezpieczeń od 09.2007 do dnia wypadku, teraz dostałam decyzje że do końca trwania umowy PN, czyli od 9.2007 do 01.2010. Za jaki własciwie czas zus może mnie wykreslić, przecież w trakcie niezdolności do pracy żadnych skladek nie opłaca się. za jaki czas zus może zarzadać zwrotu składek - do dnia zaiweszenia DG, czy do jej zamknięcia. No i jeszcze dwa fanty na dokładkę - po zawieszeniu działalności byłam kilka razy w szpitalu, na rehabilitacji w ramach prewencji ZUS ( finansowane ze składek społ. nie z nFZ )
JAKIES POMYSŁY??smiley

Przejdź do forum: