Zobacz temat
 Drukuj temat
praca nakładcza i działaność
NULEK
Odsłuchanie audycji może to potwierdzić, nie chcę przekręcać faktów ani nazwisk, ale chyba Szarama powiedział, że nikogo nie zapraszał, a Wikliński albo Widacki nie pamiętam, powiedział, że to skandal jak się potraktowało przedsiębiorców. Skoro razem wystąpili w sprawie, a p. Skowrońska rozmawiała z grupą to może świadczyć, że moje wnioski są słuszne. Dziennikarz komuś tam wręcz powiedział, że jak tak ,to czemu nie oddają sprawy do prokuratury. Możecie juz zamieścić tę audycję, to dajcie na prawo i bezprawie, każdy będzie wyciągał wnioski sam, jak go ta sprawa interesuje.

AmazingMouse
Jestem załamana,po doświadczeniach naszej wybranej grupy, dotarło do mnie, że żyję w POZORNIE demokratycznym kraju, gdzie obowiązują POZORNE prawa obywateli i POZORNA sprawiedliwość. Pora zamykać interes i ruszyć w drogę z tego POZORNIE normalnego kraju. Smutek
Zło zwycięża wtedy gdy dobrzy ludzie nic nie robią.

helmut
Nie mam możliwosci ,jak na razie, odsłuchania audycji,ale na podstawietego tego co napisałNULEK,takie są moje wnioski.Braweheart napisał ,że Szarama załatwiał przepustkę Alutce,a to jest chyba równoznaczne z zaproszeniem,jak mówi ,że nie zapraszał to znaczy,że kłamał.To po pierwsze ,a po drugie ten Wikliński,czy Widecki,też nie ma racji,bo to jak potraktowano przedsiębiorców,to nie jest skandal,moim zdaniem to jest przestępstwo i powinien być kryminał.

helmut
Orionka, napisz jakiś komentarz do tego pisma "Departament do spraw uchodźców".Co to mamy się wynosic z tego kraju natychmiast,czy pozwolą nam zostać,o ile zapłacimy po20,30 tys. na łebka.

NULEK
Helmuciku. Osobiście mnie to nie interesuje, kto, komu, gdzie, po co i co z tego wynika. Interesuje mnie abolicja nawet gdyby ją sam diabeł zrobił i ogłosił. Co do audycji, nie mam tego nagrania i nie ma go na naszej stronie, więc trudno dyskutować tylko nad tym co się zapamiętało. Reszta nie jest w zasięgu moich zainteresowań, bo nawet zapowiadana abolicja nie zwalnia mnie od pisania do ZUS i Sądów.

helmut
ad .NULEK
podywagować,miałem ochotę przez chwile ,tylko.

Eljot19
Mam nagraną audycję zainteresowanym mogę wysłać po podaniu maila na pw

NULEK
ad. helmut
Nawet trzeba. Ja też nie mam czasu, bo w lipcu 3 sprawy i robię wszystko, żeby je odwlec. A co do Listu Otwartego, to jest ten nasz do Premiera i Departament Skarg i Wniosków to załatwiał i przesłał dalej wg procedury. Znaczy to, że czytali, a to już coś znaczy. Ej Ty dowcipnisiu.

Mateusz
Ad: Orion
Co do pisma jest to norma spychologii kancelarii RM. Proponuje wysłać odpowiedz że nie oczekujemy odpowiedzi ze strony ministerstwa czy ZUS bo je znamy . Oczekujemy interwencji premiera jako szefa rządu w tej sprawie jeśli nie chce miasteczka namiotowego przedsiębiorców przed Sejmem w czasie prezydencji.
Pozdrawiam. Mateusz

Prawo prawem zwyciężaj...

sympatyk
ad. Estera
"Po tym jak rzecznik ZUS mówił, że sprawa dotyczy tylko tych pozornych umów - padło pytanie czy w takim razie ZUS zawiadamia prokuraturę o fałszerstwie umów...;-) "

Z tych samych powodów ZUS nie powiadamiał UM, że zawieszajacy działalność, wykonują ją wbrew zapisom ustawy.

Maja
Witam,przed chwilą dostałam nagranie z Trójki i przesłałam do yzy.
Edytowane przez Maja dnia 14-07-2011 22:18

Orion
Oczywiście, powyżej zamieszczony przeze mnie skan, to odpowiedź z Kancelarii Premiera na wysłany pocztą, jak Wam wspominałam wcześniej, nasz LIST OTWARTY DO PANA PREMIERA.
Odpowiedź ta świadczy o nadaniu biegu tej sprawie zgodnie z procedurą i przekazaniu sprawy do odpowiedniego Ministerstwa, od którego pewnie dostaniemy wkrótce odpowiedź.
I oczywiście, nie pozostawimy go bez odpowiedzi...Uśmiech

Jony
Słuchajcie nie mamy na co czekać III MANIFA przed nami !
czytałem wcześniejsze posty i mam pytanie jak możemy stworzyć jakąkolwiek organizacje związki itp. skoro brak jest jedności działań na manifestacje 1-ym razem przybyło 50-60 osób na 2-ej ~200 , idziemy w dobrą stronę jednak moim zdaniem jak tworzyć to partie ! Czemu a to raczej jest proste , ze względu na to że o przedsiębiorców nie troszczy się NIKT !!!
Tylko jest jeden mały problem , jak wytłumaczyć Przedsiębiorcą że coś się zmieni skoro przez tyle lat jest to najmniej doceniana i najbardziej olewana grupa Społeczeństwa !!!!!!!!!!!!!!!!!ZłośćSmutek
Ciężko się dogadać z ludźmi których znamy a co dopiero przekonać do siebie obcego bliźniego !.
Najlepszy obraz jest przy zbieraniu podpisów prawda !?
Nie mniej jednak uważam że to jedyna droga by zaistnieć !!!
By szary Człowieczek był postrzegany i by patrzono mu w twarz a nie patrzono na niego z góry jak to ma miejsce do tej pory !!!
III MANIFA przed nami jedyna droga mrówek co przynoszą złotówki do PKB by mogli przynosić je dalej !!!!
Jak będzie nas minimum 1000 będzie to sygnałem że problem rośnie !!!
To już nie przelewki !
Jest nas poszkodowanych 500 000 czemu reszta nie stoi w obronie swojej przyszłości ???!
Szkoda Wam dniówki Kto z Was ma większy dochód dzienny przepraszam przychód jak 2 000PLN odejmijcie koszty co Was zbawi jeden dzień Pokażmy siłę , determinację i problem który nas dotyczy !!!
Pomyślcie co jesteście w stanie zrobić za 20-30 tys zł nie musicie tego pisać zbereźnicy Szeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiech wystarczy że Będziecie na III MANIFESTACJI !!!

ka
Witam Wszystkich .Jestem nowo zarejestrowanym likwidatorem. Obserwuje forum od dawna. Mam decyzje i wyrok w SO .czekam na apelacje. Szacunek dla wszystkich którzy coś robią:listy,mejle,listy poparcia,protesty ,wyjazdy,kontakty z mediami i inne formy nacisku i informacji w naszych sprawach. Zaczynam wierzyć że abolicja jest możliwa. Pisze [abolicja] choć uważam że jest to łamanie prawa przez ZUS i sądy jednak jakiś kompromis musi być,musimy im zostawić furtkę do wyjścia z twarzą. Jestem przeciwny pomysłowi tworzenia jakiejś organizacji,to może nastąpić po wygraniu naszej sprawy i ewentualnego nakreślenia przyszłych celów. Teraz nasz cel nr1 jest znany ,dlatego niema co rozpraszać energii na tworzenie organizacji. Włączyłem się do dyskusji bo uważam że naszym jedynym wyjściem i nadzieją jest zorganizowanie dużej manifestacji. Sprawa jest pilna bo teraz jest najlepszy czas na taką akcje. Jak pokazuje doświadczenie poprzednich akcji apelami trudno zmobilizować dużą grupę,dlatego uważam że manifestację trzeba spróbować zorganizować inaczej. Najważniejsze są pieniądze za które wynajmiemy i podstawimy w różnych miastach w których znajdziemy uczestników manifestacji ,Mogą to być sami pokrzywdzeni ich rodziny[dzieci,żony ,mężowie siostry,bracia ,rodzice,teście]przyjaciele sąsiedzi i inni którzy ich wspierają .Zbiórkę proponuje aby poprowadziła ,wybrana 6. Wybrała skarbników i nadzorowała ich działania Skarbnicy powinni mieć rekomendacje uczestników forum i być wpisani na listę którą można by było sprawdzić,powinni oni codziennie przekazać raport na forum o ilości, sumach i nickach[imionach]wpłacających pieniądze. Skarbnicy powinni informować o możliwości takiej kontroli. Chyba nie trzeba dodawać że skarbników powinno być maksymalnie dużo

ka
Oczywiście skarbnicy powinni zbierać od byłych nakładców

Orion
Szanowni Państwo.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, informuję, że faktografia, którą Państwo mi przesłali została dostarczona do osób bezpośrednio zajmujących się naszą sprawą, pozyskanych i zaangażowanych w rozwiązanie naszych problemów zgodnie z Apelem i jego kolejnymi punktami.
Niewykluczone, że te osoby, które dały numer telefonu będą miały możliwość osobiście porozmawiać z naszymi promotorami w Sejmie i dowiedzą się najszybciej czegoś więcej...Jeśli zajdzie potrzeba takiego kontaktu, oczywiście, ale proszę być przygotowanym.
Są już od kilku dni konkretne efekty tych działań, o których wspominałam Wam wcześniej, a które jednak wymagały potwierdzenia i zgody na upublicznienie.
Wiadomo, że dla każdego tutaj to najważniejsze, dla mnie też.
Tak jak Państwa prosiłam wcześniej, niektórych jeszcze pod Sejmem, biorąc pod uwagę całokształt naszej sytuacji, jedyną nadzieją na załatwienie tej sprawy jak najszybciej, jak najkrócej, w tej kadencji jest PO. Stąd prosiłam wielokrotnie o wsparcie i wszelkie możliwe naciski na ten Klub Poselski. Ile dała fabryka. Ja robiłam to samo. Potrzebowaliśmy pomocy również doświadczonych fachowców.
Efektem tych działań z silnym wsparciem naszych Przyjaciół jest podjęcie się PO napisania tego projektu. Prace nad nim trwają, ale są już na ukończeniu. Lada moment dowiemy się więcej, więc proszę o trochę jeszcze cierpliwości.
Co dla każdego istotne, projekt ten zgodnie z obietnicą daną nie tylko nam przez PO ma uwzględniać nasze stanowisko i dążenia. W skrócie: całkowitą abolicję.
Te informacje są jeszcze na wpół oficjalne, ale są potwierdzone przez PO. Wiadomo jednak...najpierw zobaczymy. W naszej sytuacji to oczywiste.
Nad tym czuwają również i wspierają nas nasi przyjaciele i promotorzy.
Niestety, więcej informacji nie mogę teraz podać, ale jak tylko uzyskam zgodę lub je potwierdzę to zaraz to zrobię.
Przed nami ostatnie metry. W ostatnich 2 tygodniach zdarzyło się bardzo wiele dobrego, ale poza forum, stąd może niektórym się wydawać, że nic się nie dzieje w naszym temacie i stąd te nastroje. Ale to nieprawda. Działo się cały czas. Na efekty trzeba czasem tylko poczekać.
Trzymajmy rękę na pulsie i nerwy na wodzy, choć to trudne i coraz gorzej nam wychodzi.
Ale nie traćmy nadziei, bo piłka w grze. A cel blisko.
Wszystko wkrótce się rozstrzygnie.
Pozdrawiam
Edytowane przez Orion dnia 14-07-2011 15:40

ArkadiuszJ
Ad ka
Niepojęte!
W dzień po manifestacji poszkodowanych odbyła sie manifestacja solidarnosci. Trudno porównywać obie z wielu wzgledów. Tamta tworzyła siła zwiazku, posiadany fundusz i wiele innych czynników. Podejrzewam,że same przygotowania to też kwestia kilkudziesieciu dni, jezeli nie dłuzej. Ludzie, którzy przybyli na tą manifestacje , na pewno nie byli najemnikami wynajetymi przez skarbników. Przedstawiciele małych firm tak represjonowanych przez ZUS, raczej nie moga pozwolic sobie na wolny dzień. Medialny przekaz też dopiero od pewnego czasu nabiera bardziej wyrazistej formy.Kwestia liczebności jest ważna , ale nie jedyna i najwazniejsza. Uważam, że każda kolejna będzie liczniejsza. Sugerowałem porozumienie z panem Dudą i zwiazkiem. Wszytkie te działania jak i sprawa odbioru wymagaja zorganizowania. Struktura powoduje jasny i szybki przekaz informacji, scalenie środowiska. A poza tym zawsze regularna armia spotykała sie z wiekszym powazaniem i wzbudzała wiekszy respekt niz pospolite ruszenie.

EwaMaria
Wysłałam 160 podpisów poparcia do Bytomia. Tyle udało mi się zebrać. Pozdrawiam

Jony
Orion napisał/a:

Trzymajmy nerwy na wodzy, choć to trudne i coraz gorzej nam wychodzi.
Ale nie traćmy nadziei, bo piłka w grze. A cel blisko.
Wszystko wkrótce się rozstrzygnie.
Pozdrawiam

Dzięki Orion . Wielki szacun .
Ale myślę że manifa nie zaszkodzi , to tak kwestią uświadomienia że problem nadal żywy !!!!Fajne

Estera
ad sympatyk : w takiej odpowiedzi a raczej braku odpowiedzi rzecznika ZUS mamy w zasadzie odpowiedź, że to ZUS samowolnie sobie "orzeka" choć nie jest sądem o tych pozornych umowach, ale wykazac czy udowodnic tego nie potrafi - ani ZUS, ani zresztą sąd.
Natomiast kolejnym szokiem dla mnie dzisiaj było to co usłyszałam, choć kazdy o tym wie, że sędziowie mają nakaz z góry, aby orzekac na naszą niekorzyśc we wszystkich tego typu sprawach. Gdzie jest niezawisłośc sądów? W jakim kraju my żyjemy, że sprawiedliwośc jest na polecenie? To jest jakis absurd! To samo słyszałam w ZUS: "my wiemy, że tak mogliście, ze mieliście do tego prawo, ale musimy tak robić". To jest kraj, który przewodzi Unii?
Gdyby okazało się, że nie bedzie abolicji całkowitej ( w co mocno wierzę, bo komu jak komu ale Orionce w tych sprawach zawsze wierzyłam, że wie co robi i tak pilnuje naszych spraw, aby nic nie umknęło niedopracowane) to pozostają jedynie skargi poza Polską i manifestacje nie pod Sejmem ale w czasie obrad KE w Polsce. Wtedy PO naje się wstydu. No ale mam nadzieję, że to juz nie będzie potrzebne i wkrótce się wszystkiego dowiemy.
Edytowane przez Estera dnia 14-07-2011 16:44

Przejdź do forum: